Ako otvoriť online obchod?

 
 
 
Ako sa úspešne zaregistrovať a otvoriť online obchod?


1Pozorne si prečítajte Obchodné podmienky pre predajcov, Všeobecné obchodné podmienky, Zásady ochrany osobných údajov, Pravidlá reklamácie, Rámcovú zmluvu platobnej brány Lemon.

2. Kliknite na link v hornej časti stránky PREDÁVAJ S eBonza, kde nájdete príšlušný link na registráciu ako Predajca a základné informácie o registračných plánoch. 

3. Zaregistrujte sa a vytvorte eBonza účet predávajúceho spolu so svojim Lemon Way platobným účtom  (ePeňaženka) na ktorý budete prijímať platby od kupujúcich.
Pre dokončenie Vašej registrácie, bude potrebné vyplniť formulár s informáciami o vašej firme alebo fyzickej osobe (napr. názov spoločnosti, registračné číslo, daňové číslo, meno zástupcu spoločnosti, kontaktné údaje atď.), vyplniť informácie a IBAN Vášho účtu v banke a nahrať dokumenty požadované v súlade s KYC procesom pre vytvorenie platobného účtu na diaľku so spoločnosťou Lemon Way na príjem platieb od kupujúcich. Proces je jednoduchý a prebieha elektronicky (cez zabezpečené API) vo Vašom účte na eBonza.
Typ jednotlivých dokladov, ktoré sú vyžadované pre otvorenie platobného účtu závisí od typu spoločnosti (t.j. či ste živnostník, s.r.o., fyzická osoba, remeselník...). Aký druh dokumentov nahrať, v akej forme a kvalite sú uvedené na hlavnej stránke pod odkazom Čo je KYC proces.
Poznámka: Nahraté dokumenty v zmysle KYC procesu pre spoločnosť Lemon Way sú uchovávané spoločnosťou Lemon Way a takisto touto spoločnosťou ďalej spracovávané. eBonza s.r.o., operátor tohto webového rozhrania,  tieto dokumenty neukladá do svojho systému, neuchováva alebo inak nespracováva. Viac informácií o ochrane Vášho súkromia môžete nájsť tu.

4. Vyberte si vhodný registračný plán pre Váš biznis
Po registrácii na eBonza a úspešnom otvorení účtu so spoločnosťou Lemon Way, Vás systém presmeruje na výber registračného plánu.  Registračné plány si môžete porovnať tu

5. Vytvorte Obchod a nahrajte tovary
Systém požaduje v prvom kroku vytvorenie Obchodu a nahratie prepravných nákladov a až následne je možné pridávať tovary.
Vyberte pre svoj Obchod vhodné meno, nahrajte logo a baner pre obchod, obchodné podmienky, reklamačný poriadok a iné informácie dôležité pre Vašich kupujúcich. 
A môžete nahrávať tovary. Tovary môžete nahrať jednoducho z Vášho eshopu prostredníctvom tzv. xml feedu. Ak nemáte eshop, tovary môžete pridať manuálne v systéme. Tovary môžete predávať do rôznych krajín. ZAČNITE PREDÁVAŤ. 

6. Informujte svoje okolie, že ste otvorili Obchod. 
Zdieľajte svoje tovary na sociálnych sieťach, ktoré sa nachádzajú na stránke detailu každého tovaru prezentovaného na eBonza medzi Vaše publikum a známych, aby sa o Vašich produktoch a Obchode dozvedelo čo najviac ľudí.

7. Spravujte svoj obchod a objednávky
Rozhodnite o špeciálnych zľavách, množstevných zľavách pre Vaše tovary a vyberte si z našich Prémiových služieb a Banerovej reklamy na podporu predaja Vašich výrobkov, obchodu, značky, aby ste prilákali viac zákazníkov do Vášho obchodu.
Získajte objednávku a komunikujte s kupujúcim. Poskytnite čo najlepší zákaznícky servis, aby ste získali od kupujúcich pozitívnu odozvu (review). 
Oboznámte sa s Pravidlami predaja, aby boli Vaše objednávky v bezpečí a aby boli spracované na profesionálnej úrovni.

8. Ako obdržím platbu od kupujúceho?
Objednávku môže kupujúci zaplatiť rôznymi platobnými kartami prostredníctvom platobnej brány Lemon Way. 
Podmienkou pre obdržanie platby od kupujúceho je doručenie tovaru a ukončenie 14 dňovej lehoty počas ktorej môže zákazník tovar vrátiť.
Potvrďte vo svojom účte pri príslušnej objednávke, že tovar bol zákazníkovi dodaný a po uplynutí 14 dní odo dňa kedy ste v účte potvrdili dodanie tovaru zákazníkovi, Vám systém automaticky uzatvorí objednávku a pripíše čiastku do Vašej ePeňaženky. Hodnota objednávky bude následne ponížená o provízny a transakčný poplatok v zmysle zakúpeného registračného plánu. 
Aktuálny stav účtu môžete vidieť vo svojom účte v časti Lemon Way ePeňaženka.
Peniaze si môžete kedykoľvek preposlať na svoj účet (IBAN, ktorý uvádzate pri registrácii vo svojom účte).


Na čo ešte čakáte?


eBonza Marketplace
Pracuj menej, Predávaj viac!
 


Page generated in 0.0702 seconds.