POSLAŤ BLOG

05

Apr

Kresba sem-kresba tam...

 

Kresba sem-kresba tam...


Kresba patrila odjakživa k môjmu životu. Priznám sa, nedokážem kresliť portréty, ale pssst, nechajte si to pre seba. :-) A ani to nehlásam, že by som to vedela.

Narovinu. Kreslím si svoje všeličo... abstraktné všakovaké a hlavne, pestrofarebné. Hlavným tvarom, ktorý je u mňa často cítiť-vidieť je bodka-kruh-gulička... oblinky...nazvite to ako chcete. 

Toto tu som ja. Náušničky, ktoré mám sú z mojej tvorby a pomenovala som ich „GRAFIK-O". Sú následníčkami náušníc GRAFIK, ktoré tvorím v kruhovom prevedení. Ale poďme pekne poporiadku. J

 
Postupne, ako som si kreslila a kreslím na papier, prišla túžba po náušniciach. Grafik, to sú ony. Ony to všetko začali. Kruhové, obojstranné a rôznorodé. Od geometrických tvarov po romantické kvetinky... občas detské, občas vážnejšie, s motívom lásky a srdiečok či prírody (planéty, listy, tváre, ryby...). Rada sa tak "hrajkám". Ako všetci, ktorí tvoria.
 

Máme tri deti, a tak popri nich začali vznikať idey aj na detské hand made dielka. Jonali soft bábiky na hru i dekoráciu detskej izbičky. Sú plné radosti, fantázie a ako vždy, FARIEB. Posúďte sami.  Všetky sú obojstranné, z každej strany v inej farebnej verzii, to akoby "dve v jednej".  Tvarovo vychádzajú z Matriošiek, ktoré sa mi páčia, len z týchto  mojich nevyberiete niekoľko menších.

 
 

Jonali XL či S a Grafik v čiernobielej verzii síce s jednoduchým, ale zato efektným vzorom...

 

Akosi súbežne s Jonali vznikali aj tašky na Pečivko a Marketky i vankúše Fantázia. Mojím hnacím motorom a ideou bolo zakomponovať a tvoriť dielka, ktorú budú obsahovať moje kresby.

Viem, látok je  na svete veľká kopa nádherných od výmyslu sveta. Až nedýcham, keď ich vidím. Tak ako keď vidím aj akékoľvek dielka od tvoriacich ľudí. Žasnem, nadchýňam sa, cítim radosť a eufóriu a presne pre toto to všetci, ktorí tvoríme, robíme. 

Marketky plné farieb, obojstranné, pekne uložené na kôpke...

 
 Po vytvorení niekoľkých motívov Jonali mi docvaklo, že veď okrem bábik, môžem vytvoriť i omaľovánky pre detičky, ale nechcela som len omaľovánky... Postupne sa mi odkrývalo, ako si sadu vyskladám a aká bude jej finálna podoba. Motívy pripraviť, zvážiť, či budú vo viazanej forme či na samostatných listoch... aaa pridala som k nim Básničky. Ku každej z Jonali doteraz stvorenej je jedna básnička. A deti milujú nálepky, tak tie sú tiež súčasťou tejto milej sady. Na výber je sada s farbičkami a fixkami, iba s farbičkami alebo bez farebičiek a fixiek.
 
 
 

Som naštartovaná ďalej, tvorivých predstáv plná hlava, tak mi "držte palce", nech sa mi darí ich napĺňať a robiť radosť tým, ktorí ma nájdu a kúpia si odo mňa niečo.

Ďakujem, že ste nahliadli do môjho prvého blogu, v ktorom som Vám trochu predstavila seba a svoju tvorbu.  :-)

Mojím mottom je ...s radosťou pre radosť... joy for joy.

Radosť vlastnú šíriť ďalej a ďalej...

Tak nech sa páči, nachádzajte aj VY v tých vašich životoch veľa radosti, farebnosti a lásky. 

 

Nati z nat-in-svet/nat-in-world
 
 
Viac mojej farebnej tvorby nájdete v Obchode, teším sa na vás : https://slovak.ebonza.eu/nat-in-world/shops/view/26
 

Pridajte svoj komentár

Page generated in 0.138 seconds.