POSLAŤ BLOG

28

Nov

Krištáľové lustre Bohemia a Swarovski Elements z Medzilaboriec

Predstavujeme spoločnosť Glass LPS s.r.o. z Medzilaboriec
Výrobca a predajca krištáľových lustrov BOHEMIA a lustrov zo SWAROVSKI ELEMENTS

45 ROKOV v Medzilaborciach

Pred vyše 45 rokmi sa v Medzilaborciach, vtedajšom Československu, začali vyrábať krištáľové lustre pod prísnym dohľadom sklárskych majstrov z oblasti mesta Jablonec nad Nisou v Českej republike (historicky Bohemia), považovaných za najlepších odborníkov tej doby v oblasti krištáľového skla. Základom úspechu boli lisovňa skla, skúsení brúsiči lustrových ovesov a vyškolení majstri v kovovýrobe, ktorí spolu vytvárali nadčasové výrobky. Súčasným nástupcom tejto sklárskej tradície je jediný výrobca krištáľových lustrov v Slovenskej republike spoločnosť Glass LPS.

RUČNE vyrábané časti svietidiel

Krištáľové lustre BOHEMIA CRYSTAL sa počas posledných siedmich storočí stali prestížnym symbolom dobrého vkusu, bohatstva a noblesy. V období renesancie prinášali žiaru do palácov francúzskeho kráľa Ľudovíta XV., rakúskej cisárovnej Márie Terézie i ruskej cárovnej Alžbety. Dnes je český krištáľ medzinárodne uznávaný pre svoju krásu, inovatívny dizajn, remeselné spracovanie a vysokú kvalitu. Lustre vyrobené z krištáľového skla BOHEMIA CRYSTAL umocňujú lesk a slávu miest ako milánske Teatro alla Scala, Rímske Teatro dell'Opera, paláce Versailles, múzeum Ermitáž v Petrohrade či kráľovský palác v Rijáde.

Ručne brúsené komponenty zo skla BOHEMIA CRYSTAL - ramená, misky a stredové diely našich lustrov harmonicky dopĺňajú rakúsku dokonalú presnosť perfektne strojmi vybrúsených komponentov SWAROVSKI ELEMENTS. Skúmaním špecifických parametrov a objavovaním nových vlastností krištáľového skla sme vytvorili výnimočné svietidlá, ktorých briliancia a nádhera perfektne spája dlhoročnú slávnu tradíciu BOHEMIA CRYSTAL s nevídanou kvalitou krištáľových ovesov SWAROVSKI ELEMENTS.

krištáľ NAJVYŠŠEJ kvality

CERTIFIKÁT kvality

SWAROVSKI ELEMENTS je prémiová značka najlepších krištáľových elementov vyrábaných firmou Swarovski. Pre zdôraznenie svojho výnimočného charakteru, majú iba vybraní dizajnéri a výrobcovia povolenie používať špeciálne označenie "MADE WITH SWAROVSKI ELEMENTS". Týmto označením výrobcovia a predajcovia zaručujú, že výrobok je zdobený výlučne originálmi krištáľových ovesov SWAROVSKI ELEMENTS.

GARANCIA ORIGINÁLNEJ KVALITY - Ako garanciu originálnej kvality, každý krištáľový oves SWAROVSKI ELEMENTS* nesie vo svojom vnútri laserom vygravírované logo CERTIFIKÁTU KVALITY.

Počas svojej dlhoročnej histórie Swarovski bol vždy priekopníkom nových technológií a uskutočňoval vízie, ktoré vytvárali vlny ďaleko za hranicami vlastného priemyslu. V súčasnosti Swarovski zrealizoval dramatickú zmenu v DNA svojho krištáľu a vytvoril ADVANCED CRYSTAL štandard.

ADVANCED CRYSTAL je priekopnícky, bezolovnatý* krištáľový vzorec kombinujúci perfektný lom svetla s najvyššou svietivosťou a farebným spektrom tak, aby vytvoril krištáľ s nekonečným jasom - vlastnosťou, ktorá robífirmu Swarovski etalónom najvyššej kvality v priemysle brúseného krištáľu.

S vývojom tohto unikátneho vzorca, Swarovski vytvoril zloženie krištáľu zo starostlivo vybraných zložiek, ktorý nevyžaduje prídavok olova, ale zároveň ešte poskytuje rovnaký dokonalý lesk, vďaka ktorému je slávny už viac ako 120 rokov. Vybrať si Swarovski crystal znamená zvoliť si kvalitu, nadčasovosť a zdravé životné prostredie.

 *Krištáľové sklo a iné materiály obsahujú 0,009% olova alebo menej.

Upozornenie: výroba lustrových ovesov SWAROVSKI ELEMENTS v súčasnosti priebežne prechádza na ADVANCED CRYSTAL štandard.

 

Maria Theresa

Krištáľové lustre Maria Theresa získali svoje pomenovanie podľa slávnej rakúskej cisárovnej z 18. storočia, kedy boli pre ňu špeciálne vyrábané, nakoľko ich veľmi obľubovala. Dnes už nemusíte byť aristokratom, aby ste si mohli vychutnávať ich noblesu, ktorá si určite získa vaše srdce. Tieto umelecké diela prekrásne pôsobia nielen v kostoloch, hoteloch či reštauráciách, ale aj v bežných rodinných domoch a bytoch.

 

 

Prispôsobené VAŠIM potrebám

Od kultových módnych mien ako Coco Chanel, Christian Dior a Elsa Schiaparelli, po avantgardu, súčasné talenty ako sú Christopher Kane a Viktor & Rolf, dizajnéri dávali vždy prednosť krištáľovým komponentom Swarovski. Tie sú srdcovou záležitosťou prestížnych kooperácií s architektmi, interiérovými dizajnérmi a návrhármi osvetlení, z ktorých vyplynuli mnohé pozoruhodné diela. Niektoré, ako je napríklad obnovenie opulentného lustra Ludvika XIV. vo Versailles, majú historický význam. Iné zahŕňajú inovačnú, avantgardnú spoluprácu s poprednými medzinárodnými umelcami a dizajnérmi, ako je Yves Behar a bratia Campana. Predstavte si náš luster prispôsobený Vašim potrebám. Jedinečný unikát s komponentmi SWAROVSKI ELEMENTS vytvorený len pre Vás. Spoločne pretavíme Vaše nápady k životu; počnúc jednoduchým nástenným svietidlom až po hotelové projekty tých najväčších rozmerov, prepracované do najmenších detailov, k Vašej spokojnosti a v najlepšom časovom termíne.

 

 

CŤOU byť súčasťou

Glass LPS je veľmi hrdá, že sa stala súčasťou unikátnej skupiny najtalentovanejších ľudí z rôznych oblastí dizajnérskeho spektra. Možnosť používať vysokokvalitné krištáľové komponenty legendárnej firmy Swarovski v našich výrobkoch je pre nás veľkou cťou a privilégiom. Náš cieľ je jednoduchý - vytvárať jedinečné produkty, ktoré do priestorov prinášajú exkluzívny zážitok, krásu a dušu.

 

Vzorkovňa Glass LPS, Medzilaborce, Slovensko

 

Dúfam, že Vás krátky článok o ich výrobe zaujal a podporíte domáceho výrobcu kúpou jeho produktov. Navštívte obchod  Glass LPS na www.ebonza.sk. 

 

 


Pridajte svoj komentár

Page generated in 0.1467 seconds.